GRAFIKA KOMPUTEROWA SZKOLENIA KURSY | NAUKA

Pakiety:

nauka grafiki szkolenie grafika www kurs kurs www

Pakiety szkoleniowe XL to zajęcia z kilku programów graficznych ułożone kolejno. Możemy wybrać szkolenie zarówno
w tygodniu jak i trybie weekendowym.
- Szkolenie 80h to 10 dni szkolenia (Photoshop, Illustrator, InDesign, CorelDRAW)
- Szkolenie weekendowe to 2 dni szkolenia (weekend) przeznaczone na naukę jednego programu. Zakres szkolenia obejmuje programy do wyboru: Photoshop, Illustrator, CorelDRAW lub InDesign.
Informacja o dostępnych wolnych miejscach pod nr tel. 600 185 080 lub na stronie www (patrz niżej).
Godzina lekcyjna - 45 min.

 

SZKOLENIA PAKIETOWE


Szkolenie: XL 80h (tylko w tygodniu)

XL 80h
(Photoshop, Illustrator, InDesign, CorelDraw) od podstaw

Ilość godzin lekcyjnych: 80h (1h lekcyjna = 45min)
Ilość godzin zegarowych: 60h
Ilość dni: 10
certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności
mały catering (kawa, herbata)
dla chętnych: materiały szkoleniowe w formie książek - dodatkowo płatne

aktualna cena: 3600 zł 2600 zł

Szkolenie nr

Terminy (szkolenie trwa 10 dni )

Godziny
Ilość wolnych miejsc w grupie
XL 01
20.11 - 24.11 + 27.11 - 1.12
8:30 - 14:30
brak
XL 02 27.11 - 1.12 + 4.12 - 8.12 2
XL 03
4.12 - 8.12 + 11.12 - 15.12 2
XL 04
11.12 - 15.12 + 18.12 - 22.12 3
XL 05 8.01 - 12.01 + 15.01 - 19.01 2
XL 06 15.01 - 19.01 + 22.01 - 26.01 3
XL 07 22.01 - 26.01 + 29.01 - 2.02 4
XL 08 29.01 - 2.02 + 5.02 - 9.02 5
XL 09
5.02 - 9.02 + 12.02 - 16.02 5


SZKOLENIA WEEKENDOWE

Szkolenia weekendowe

  Pojedyncze szkolenie trwa 2 dni - 16h z wybranego programu: Photoshop, Illustrator, CorelDRAW, InDesign.
Zajęcia prowadzone są od podstaw




Ilość godzin lekcyjnych: 16h, ilość dni szkolenia z jednego programu: 2 (weekend)
certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności
mały catering (kawa, herbata)
cena: 1 szkolenia - 720 zł 550 zł

Szkolenie nr

Terminy (szkolenie trwa 2 dni)

Godziny
Ilość wolnych miejsc w grupie
W - 1 Photoshop 2.12 - 3.12
8:00 - 14:00
3
W - 2 CorelDRAW 9.12 - 10.12 2
W - 3 Illustrator 9.12 - 10.12 3
W - 4 InDesign 16.12 - 17.12 4
W - 5 Photoshop 16.12 - 17.12 3
W - 6 CorelDRAW 30.12 - 31.12 2
W - 7 Illustrator 30.12 - 31.12 3
W - 8 InDesign 13.01 - 14.01 4
W - 9 Photoshop 13.01 - 14.01 4
W - 10 CorelDRAW 20.01 - 21.01 3
W - 11 Illustrator 20.01 - 21.01 3
W - 12 InDesign 27.01 - 28.01 4

 

Ogólny program zajęć

Adobe Photoshop

  1. Wprowadzenie do grafiki bitmapowej - omówienie podstawowych cech grafiki bitmapowej i wektorowej. Informacje wstępne o programie oraz omówienie interfejsu.

  2. Przygotowanie nowego dokumentu, omówienie zagadnień związanych z rozmiarem i doborem rozdzielczości, omówienie trybów oraz profilów kolorów. Przekażemy: jakie profile wykorzystujemy w druku, jak zarządzamy profilami, czy zawsze musimy określić profil kolorów, w jakim trybie kolorów przygotowujemy grafikę do druku i dlaczego.

  3. Omówienie zagadnień dotyczących spadu. Czy i jakie spady powinniśmy zastosować. Jak wykonać spad w Photoshopie. Oznaczenie spadu na wydruku - ręczne czy automatyczne. Omówienie pozostałych znaczników drukarskich takich jak: pasery, skale densytometryczne, informacje o dokumencie, oznaczenie kolorów na poszczególnych matrycach drukarskich. Pokażemy jak w prosty i precyzyjny sposób ustawić linie pomocnicze definiujące spad, obszar strony czy tzw. bezpieczne marginesy wewnętrzne

  4. Fotomontaż. Z kliku zdjęć tworzymy jedną kompozycję. Omawiamy zagadnienia dotyczące tak ważnego narzędzia w Photoshopie jakim jest selekcja - opcje i ustawienia poszczególnych narzędzi selekcji. Przedstawiamy w jaki sposób zapisać zaznaczenie jako kanał i modyfikować utworzone wcześniej zaznaczenie za pomocą szybkiej maski. Wszystkie omawiane zagadnienia są na bieżąco ćwiczone przez Państwa na odpowiednich przykładach.

  5. Techniki pracy na warstwach - to dalszy ciąg tworzenia kompozycji z kilku zdjęć. Oprócz omówienia poszczególnych zagadnień związanych z paletą warstwy, przedstawiamy narzędzia służące do korekcji kolorystycznej zdjęć. Podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń będziemy pracować na poziomach, zajmiemy się balansem koloru, zmodyfikujemy krzywe, dopasujemy jasność i kontrast zdjęć.

  6. W kolejnym kroku omówimy narzędzia malarskie. Zajmiemy się narzędziem, które ma niemalże nieograniczone możliwości malowania i rysowania. Tworzenie własnych końcówek pędzla po tym etapie szkolenia także nie będzie sprawiało kłopotu. Wyjaśnimy sposób tworzenia kolorów, w jaki sposób wykonać nadruk w Photoshopie, jak wydrukować głęboką czerń i gdzie zastosować czysty kolor czarny. Ponadto zajmiemy się tworzeniem własnych gradientów i ich zastosowaniem.

  7. Precyzyjne formatowanie tekstu to kolejny etap w poznawaniu funkcji programu. W Photoshopie możemy sprawnie formatować tekst za pomocą panelów Typografia oraz Akapit. Zapoznamy się również z efektami jakie można stosować do tekstów, narzędziem służącym do zniekształcania oraz przeprowadzimy rasteryzację. Następnie stworzymy wektorową ścieżkę, umieścimy na niej tekst i poddamy edycji.

  8. Maska warstwy, grupa odcinania - to kolejne funkcje programu, które ułatwiają tworzenie kompozycji i są omawiane podczas szkolenia. W korekcji i retuszu zdjęć wykorzystamy narzędzia, które pozwolą w szybki i profesjonalny sposób usunąć znamiona czy zmarszczki, dokonać korekt w rysach twarzy czy całej sylwetki. Podczas kursu poznają Państwo narzędzia i filtry wspomagające pracę grafików w tym obszarze.

  9. Omówimy i zastosujemy na konkretnych przykładach niezbędne, często stosowane filtry i efekty. Stworzymy grafikę wektorową przy pomocy narzędzi kształt, ścieżki a także zaprojektujemy własny wzór kształtu w Illustratorze, który następnie zaimportujemy do Photoshopa. Pokażemy Państwu jak programy graficzne się uzupełniają. Jaką grafikę lepiej jest wykonać w Illustratorze a jaką w Photoshopie. Tworząc okładkę będzie okazja do wykonania dowolnego deseniu, którym potem wypełnimy interesujące nas obszary. Poznamy możliwości automatyzacji zadań i wiele innych przydatnych funkcji.

  10. Zadanie: zaprojektować wizytówki, ulotkę czy okładkę. Kompozycje zapiszemy w kilku formatach wyjściowych - i omówimy możliwości kompresji poszczególnych plików. Przedstawimy w jaki sposób przygotować prawidłowo plik do druku - PDF, TIFF, PSD.
    Sprawne poruszanie się w programie zapewniają skróty klawiatury, które będziemy systematycznie odkrywać przy wykonywania projektów.

  11. W trakcie szkolenia z Photoshopa poznamy wszystkie dostępne narzędzia, filtry, efekty i opcje niezbędne do szybkiej i efektywnej pracy w tym programie.

 

Adobe Illustrator

  1. Wstępne informacje dotyczące projektowania grafiki w Illustratorze, omówienie interfejsu programu Illustrator, oraz przystosowanie programu do pracy.

  2. Nowy dokument - omówienie wszystkich niezbędnych ustawień projektowanej kompozycji. Rozdzielczość, tryb kolorów, jednostki, spad, marginesy wewnętrzne, rozmiar strony, ilość obszarów roboczych i ich rozkład. Miarki ich położenie, funkcja i ustawienia. Profil kolorów. - ustawienia, kolory i gradienty w Illustratorze. Zmiana ustawień domyślnych programu w celu indywidualnego dopasowania do własnych potrzeb.

  3. Omówienie narzędzi do rysowania figur podstawowych wektorowych i odręcznych. Skróty klawiatury, które pozwalają efektywnie tworzyć grafikę i sprawnie poruszać się w obszarze roboczym. Kształtowanie, wyrównywanie obiektów względem siebie, względem obszaru roboczego lub obiektu kluczowego.

  4. Omówienie pozostałych paneli związanych z przeźroczystością, typem obrysu, odnajdywaniem ścieżek (przycinanie, łączenie kształtów podstawowych w jeden symbol itd). Poznają Państwo również efekt przejścia, maski, zniekształcenia w kilku formach.

  5. Pióro - podstawowe narzędzie w rysowaniu kształtów. Przedstawienie na konkretnych przykładach możliwości jakie daje narzędzie Pióro. Korekta narysowanych obiektów, poprzez pracę na węzłach - Zaznaczenie bezpośrednie oraz Konwertowanie punktów kontrolnych. Pozostałe narzędzia do rysowania.
    Narzędzie malarskie - Pędzel, podział pędzli, tworzenie własnych wzorów pędzli jak i wypełnień deseniem. Narzędzie ołówek, kropla

  6. Tekst. Typy tekstów jakie możemy utworzyć w Illustratorze. Poznamy różnice między tekstem ozdobnym a tekstem akapitowym. Sformatujemy tekst stylami, zapiszemy style i będziemy je stosować do kolejnych fragmentów tekstu. Zastosujemy tabulatory, sformatujemy tekst w kolumny i omówimy okna dokowane formatowania typografii i akapitu.
    Glify - omówienie i zastosowanie glifów w tekście i jako grafika wektorowa.

  7. Praca z symbolami, definiowanie własnych symboli, rozpylanie i modyfikowanie symboli w grupie. Biblioteki symboli i pędzli. Tworzenie własnych grup kolorów i zapisywanie zestawów kolorów. Szybka zmiana kolorystyki obiektów - poprzez ponowne kolorowanie kompozycji

  8. Efekty i filtry z zastosowaniem do grafiki wektorowej i bitmapowej. Illustrator daje niemal nieograniczone możliwości kombinacji filtrów i efektów. Panelem, w którym możemy zarządzać efektami jest panel Wygląd. Omówimy także
    panel ze stylami grafiki.

  9. Eksportowanie plików do inncyh formatów np. JPG, PDF, EPS. Prawidłowe przygotowanie plików wyjściowych do druku. Omówienie ustawień PDF, jakość grafiki, rozdzielczość, kompresja, profile kolorów.

  10. W trakcie szkolenia z Illustratora poznamy wszystkie dostępne narzędzia, filtry, efekty i opcje niezbędne do szybkiej, efektywnej pracy w tym programie.

 

CorelDRAW

  1. Wprowadzenie do grafiki wektorowej w programie CorelDraw, wstępne informacje dotyczące projektowania grafiki, omówienie interfejsu programu oraz przystosowanie programu do pracy. Indywidualne ustawienia programu - profile kolorów.

  2. Nowy dokument - omówienie wszystkich niezbędnych ustawień projektowanej kompozycji. Rozdzielczość, tryb kolorów, jednostki, spad, marginesy wewnętrzne, rozmiar strony, ilość stron. Ustawienia prowadnic, ręczne i automatyczne.

  3. Zarządzanie warstwami, menadżer warstw a w nim tworzenie nowych warstw zwykłych i głównych, omówienie funkcjonalności i zastosowania tego narzędzia.

  4. Pierwsze figury geometryczne, sposoby rysowania, kopiowania nadawania kolorów, zmiany kształtu i położenia. Wykorzystanie w projektowaniu grafiki z clipartów, czcionek, kształtów własnych. Pozyskiwanie grafiki wektorowej ze zdjęć - omówienie narzędzia do trasowania map bitowych.

  5. Operacje na obiektach graficznych. W punkcie tym przedstawimy w jaki sposób (szybki i co ważniejsze precyzyjny) wyrównywać obiekty, zmieniać ich kolejność w hierarchii, grupować, łączyć w ścieżki złożone i je edytować. Ponadto poznają Państwo filtry zniekształcające, które można z powodzeniem stosować zarówno do grafiki wektorowej jak i do tekstu.

  6. Narzędzia służące do ręcznego rysowania. Omówimy i zastosujemy w praktyczny sposób narzędzia służące do odręcznego rysowania wektorowych obiektów graficznych. Podczas tej lekcji stworzą Państwo grafiki, które następnie będziemy mogli edytować i modyfikować zmieniając ich szkielet, kształt, wykończenie - przeznaczonymi do tego celu narzędziami.

  7. Kolory. Omówimy tryby kolorów w CorelDraw i kolory dodatkowe. Zastosujemy rozmaite wypełnienia: kolorem, gradientem, deseniem. Wykadrujemy / wkadrujemy grafikę wektorową i zdjęcia. Wszystkie te operację będą wykonywane na konkretnych przykładach.

  8. Tekst. Zajmiemy się omówieniem typów tekstów jakie możemy utworzyć w CorelDraw. Poznamy różnice między tekstem ozdobnym a tekstem akapitowym. Sformatujemy tekst stylami, zapiszemy style i będziemy je stosować do kolejnych fragmentów tekstu. Przekażemy w jaki sposób stosować tabulatory, formatować tekst w kolumny i omówimy okna dokowane formatowania tekstu i akapitu.

  9. Efekty specjalne, które omówimy: Metamorfoza, Obwiednia, Perspektywa, Obrys, Głębia, Soczewka, Przeźroczystość, Ścięcie. Są to efekty, które usprawniają naszą pracę i urozmaicają projekty które wykonujemy.

  10. Zaprojektują Państwo wizytówkę, ulotkę, okładkę. Przygotujemy poszczególne projekty do druku, zwracając uwagę na tryby kolorów, spad, zamianę czcionki na krzywe, właściwe przygotowanie pliku wyjściowego w postaci PDF do druku lub PDF w niskiej rozdzielczości do przeglądania w internecie.
    Dowiedzą się Państwo jakie pliki można importować do CorelDraw. Jak przygotować i w jaki sposób wyeksportować grafikę, aby można było ją wykorzystać w innych programach np. Illustrator lub Photoshop.

  11. Podczas szkolenia z CorelDraw poznają Państwo wszystkie dostępne narzędzia, filtry, efekty i opcje niezbędne do szybkiej i efektywnej pracy w tym programie.

 



Wszystkie loga i nazwy programów komputerowych należą do ich właścicieli, użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.
Strona nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Aktualizacja: 23 listopada 2023

 

Rozszerzyliśmy ofertę
o dodatkowe kursy pakietowe.



W szkoleniach mogą wziąć udział osoby zainteresowane poznaniem programów graficznych od podstaw jak również osoby poszerzające swoje umiejętności.

Kursy dostępne są w trybie tygodniowym
i weekendowym.

Zapisy prowadzimy do wyczerpania wolnych miejsc. Grupy do sześciu osób.

Informacja o dostępnych wolnych miejscach pod nr tel. 600 185 080
lub na stroni
e www.

Serdecznie zapraszamy!
Warto inwestować w siebie!